Ремонт електродвигунів постійного струму тагенераторів постійного струму

Електродвигун постійного струму – електрична машина постійного струму, яка перетворює електричну енергію постійного струму на механічну енергію з побічним виділенням тепла.

Генератор постійного струму це така ж електрична машина, але на відміну від електродвигуна перетворює механічну енергію первинного двигуна, що її обертає (або сили), в електричну енергію постійного струму, яку надходить споживачам.

Illustration

Несправності електродвигунів постійного струму, що найчастіше зустрічаються, і генераторів постійного струму це вихід з ладу якоря - пробій ізоляції на корпус, виткове замикання секцій або котушок, замикання колекторних пластин, пробій колектора на корпус, розрив (ослаблення) бандажів. Вихід із ладу магнітної системи – пробій на корпус головних або додаткових полюсів, виткове замикання полюсів, пробій на корпус стабілізуючої обмотки.
Так само як і в інших електричних двигунах в електродвигунах і генераторах постійного струму трапляються механічні несправності такі як: вихід з ладу підшипників кочення, пошкодження посадкових місць підшипників у кришках статора, пошкодження посадкових місць підшипників на валу ротора, пошкодження корпусу, пошкодження вентилятора, дисбаланс якоря.
Причини несправностей електродвигунів постійного струму та генераторів постійного струму подібні до причин несправностей інших електричних машин.

Залежно від виду несправностей ремонт включає такі дії:

Після правильного діагностування причин несправностей електротехнічний персонал нашої компанії
розпочинає ремонт електродвигунів постійного струму та генераторів постійного струму.

  Заміна підшипників кочення та ковзання
  Демонтаж головних або додаткових полюсів магнітної системи
  Видалення корпусної ізоляції магнітної системи
  Демонтаж обмотки якоря
  Видалення корпусної ізоляції секцій якоря
  Видалення виткової ізоляції
  Ізолювання виткової ізоляції
  Ізолювання корпусної ізоляції
  Високовольтні випробування секцій
  Укладання секцій у якір
  Високовольтні випробування секцій якоря
  Пайка обмотки якоря
  Бандажування
  Проточка колектора
  Шліфування колектора
  Випробування підвищеною напругою
  Ремонт корпусу, вентилятора

Для ремонту електродвигунів постійного струму та генераторів постійного струму застосовуються тільки якісні матеріали:

Ізоляційні матеріали європейського виробництва (стрічка слюдінітова ЛСК, трубка ТКР, синтофлекси, слюдопласти високотемпературні, слюдопласти високотемпературні гнучкі, слюдопласти формувальні, лаки для просочення, компаунди для просочення).

Для змащування імпортних підшипників застосовується якісне німецьке мастило Hundert (www.100-Hundert.com), для інших двигунів використовуємо мастила, марка яких залежить від умови експлуатації (кількості обертів генератора, температури, середовища використання).

Механічні комплектуючі – використовуємо підшипники таких фірм: Японія – KOYO, NTN, NSK, Німеччина – FAG, INA, Америка – TIMKEN, Швеція – SKF, Франція – SNR, Румунія – URB, Польща – CX.

Емальовані мідні дроти - ПЕТ-155, ПЕТД 1-200, ПЕТД 2-200, ПЕЕІДХ 1-200-МЕК, ПЕЕДХ 2-200-МЕК (для двигунів спеціального призначення) та інші дроти.

Потрібен ремонт електродвигуна?

Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом!