Ремонт вентильних зварювальних генераторів [однопостові та багатопостові]
Вентильний зварювальний генератор – генератор постійного струму. Конструктивно містить блок випрямляльних вентилів, за допомогою яких змінний струм, що наводиться в обмотках генератора, перетворюється на постійний зварювальний струм.
Вентильний генератор забезпечує високу стабільність та еластичність зварювальної дуги. ККД у вентильного генератора вище, а маса в порівнянні з іншими генераторами менше. Застосування вентильних генераторів дозволяє зменшити розбризкування металу при зварюванні та покращити зварювальний шов.
На статорі зварювального генератора розташована трифазна силова обмотка, яка приєднана до блоку випрямляльних вентилів, зібраних за трифазною бруківкою. Обмотка збудження прикріплена до станини та знаходиться між двома пакетами ротора, розміщеними вздовж осі. На валу ротора розташовано два пакети з електротехнічної сталі, що мають полюси, без обмоток. Ротор є індуктором генератора і при своєму обертанні наводить в обмотці статора ЕРС підвищеної частоти.
Несправності вентильного зварювального генератора, що найчастіше зустрічаються, це пробій обмотки статора на корпус, вихід з ладу обмотки збудження, неполадки в блоці регулювання напруги.
Пробій обмотки статора на корпус
Пробій обмотки статора на корпус – причиною даної несправності вентильного генератора є рух обмотки, вібрації, ослаблення лобових частин обмотки. Пробій обмотки визначається візуально, якщо візуально проблем не виявлено, проводиться лабораторне тестування (виміри мегомметром і подача підвищеної напруги, вимірювання омічного опору обмотки).
Вихід з ладу обмотки збудження
Вихід з ладу обмотки збудження – причина даної несправності переміщення витків котушок або перегрів (підвищена температура), потрапляння сторонніх предметів, волога та конденсат.
Механічні поломки вентиляльного зварювального генератора
Механічні несправності вентильного зварювального генератора – вихід із ладу підшипників кочення, пошкодження посадкових місць підшипників у кришках статора, пошкодження посадкових місць підшипників на валу ротора, пошкодження корпусу, пошкодження вентилятора.
Пошкодження вентилятора
Пошкодження вентилятора – несправність, що часто зустрічається, що призводить до виходу з ладу діодного моста зварювального генератора.
Після діагностики причин несправності вентильного зварювального генератора
приступаємо до ремонтних та профілактичних робіт:
* У тому випадку, коли відпалення активної частини статора (ротора) не може бути зроблений на увазі особливості виконання цієї частини (найчастіше це низьковольтні електродвигуни з всипною обмоткою імпортного виробництва) — фахівці Тесла-Імперіал демонтують стару обмотку, не піддаючи ці активні частини високотемпературному впливу.
Для ремонту зварювальних генераторів.
застосовуються такі матеріали:
Ізоляційні матеріали європейського виробництва (стрічка слюдінітова ЛСК, стрічка кіперна, стрічка тафтяна, лакоткані, трубка ТКР, трубка ПХВ, синтофлекси, електрокартони, лаки для просочення, компаунди для просочення).
Механічні комплектуючі використовуємо підшипники наступних фірм: Японія – KOYO, NTN, NSK, Німеччина – FAG, INA, Америка – TIMKEN, Швеція – SKF, Франція – SNR, Румунія – URB, Польща – CX.
Для змащування імпортних підшипників застосовується якісне німецьке мастило Hundert (www.100-Hundert.com), для інших двигунів використовуємо мастила, марка яких залежить від умови експлуатації (кількості обертів генератора, температури, середовища використання).
Емальовані мідні дроти – ПЕТ-155, ПЕТД 1-200, ПЕТД 2-200, ПЕЕІДХ 1-200-МЕК, ПЕЕДХ 2-200-МЕК (для генераторів спеціального призначення).
Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом!
Зателефонувати нам
Написати нам
Відвідати нас
Українa, м. Запоріжжя,
вул. Каховська, буд. 44
Зателефонувати нам
Написати нам
Відвідати нас
Українa, м. Запоріжжя,
вул. Каховська, буд. 44