Ремонт якірних зварювальних генераторів
[однопостові та багатопостові]
Зварювальний генератор - це електромеханічний пристрій, що поєднує на загальній базі привід із системами забезпечення його роботи та генератор з електронними системами та приладами контролю.
Механічна енергія обертання приводу генератора перетворюється на постійний електричний струм з показниками, що підтримують стійке горіння зварювальної дуги. Зварювальні генератори ще називають зварювальними агрегатами.
Несправності зварювальних генераторів, що найчастіше зустрічаються, це вихід з ладу якоря - пробій ізоляції на корпус, виткове замикання секцій або котушок, замикання колекторних пластин, пробою колектора на корпус, розрив (ослаблення) бандажів.Зварювальні генератори якірного типу схильні до механічних несправностей таких як: вихід з ладу підшипників кочення, пошкодження посадкових місць підшипників у кришках статора, пошкодження посадкових місць підшипників на валу ротора, пошкодження корпусу, пошкодження вентилятора, дисбаланс ротора.
Причини пробою ізоляції на корпус якоря або магнітної системи зварювального генератора
Причини пробою ізоляції на корпус якоря або магнітної системи зварювального генератора – рух обмотки, потрапляння в обмотку сторонніх предметів, виникнення конденсату. Несправність визначається фахівцями візуально, якщо візуально проблем не виявлено, то проводиться лабораторне тестування (виміри мегомметром та подача підвищеної напруги, вимірювання омічного опору обмотки).
Причини виткових замикань секцій та котушок
Причини виткових замикань секцій та котушок – рух обмотки та вібрація обмотки.
Підгоряння колекторних пластин
При підгорянні колекторних пластин виникає їхнє замикання між собою та пробої на корпус. Цю несправність видно візуально через оглядове вікно.
Розрив та ослаблення бандажів
Розрив та ослаблення бандажів найчастіше виникає внаслідок старіння ізоляції обмотки та перевищення допустимих оборотів якоря зварювального генератора.
Вихід із ладу магнітної системи
Вихід з ладу магнітної системи відбувається через рух обмотки цієї системи, конденсату, старіння ізоляції. Дана пнесправність діагностується після повного розбирання зварювального генератора візуальним шляхом та лабораторними вимірами.
Залежно від виду несправності ремонт зварювальних генераторів якірного типу включає такі дії:
Для ремонту зварювальних генераторів якірного типу
застосовуються такі матеріали:
Ізоляційні матеріали європейського виробництва (слюдопласти високотемпературні гнучкі, слюдопласти формувальні, лаки для просочення, компаунди для просочення, стрічка слюдінітова ЛСК, трубка ТКР, синтофлекси, слюдопласти високотемпературні).
Механічні комплектуючі – використовуємо підшипники таких фірм: Японія – KOYO, NTN, NSK, Німеччина – FAG, INA, Америка – TIMKEN, Швеція – SKF, Франція – SNR, Румунія – URB, Польща – CX.
Для змащування імпортних підшипників застосовується якісне німецьке мастило Hundert (www.100-Hundert.com), для інших двигунів використовуємо мастила, марка яких залежить від умови експлуатації (кількості обертів генератора, температури, середовища використання).
Емальовані мідні дроти – ПЕТ-155, ПЕТД 1-200, ПЕТД 2-200, ПЕЕІДХ 1-200-МЕК, ПЕЕДХ 2-200-МЕК (для генераторів спеціального призначення) та інші дроти, що застосовуються для обмоток збудження генератора.
Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом!
Зателефонувати нам
Написати нам
Відвідати нас
Українa, м. Запоріжжя,
вул. Каховська, буд. 44
Зателефонувати нам
Написати нам
Відвідати нас
Українa, м. Запоріжжя,
вул. Каховська, буд. 44